Skip to main content

Časté dotazy | Gator Grip

Jak pevné jsou ocelové válečky?

Při otáčení klíče válečky přenáší sílu na vnější stěnu, čímž se přitisknou jeden na druhý, tedy nemůže dojít k takové síle, která by je mohla ohnout.

Lze utáhnout/uvolnit pojistný šroub na autě?

Záleží na specifickém tvaru pojistného šroubu. V mnoha případech je velká pravděpodobnost, že to možné je. Univerzalní klíč Gator-Grip® má dobrý kontakt spíš kolem okrajů než uprostřed. V případě, že bezpečnostní šroub má jiný než kruhový tvar, je velmi pravděpodobné, že klíčem Gator-Grip® šroub utáhnout/uvolnit dokážete.

Je možné použít klíč Gator-Grip® při výměně svíček?

Ne. Válečky se nemohou vtlačit dostatečně hluboko. Hloubka vtlačení válečků u ETC 120 je 9,5 mm a u ETC 125 15,8 mm.

Je možné použít klíč Gator-Grip® na šrouby s vnitřním šestihranem apod.?

Univerzální klíč Gator-Grip® využívá kontakt přes vnější okraj předmětu. Válečky se nemohou dostat do vnitřního šestihranu, drážky šroubu apod.

K čemu slouží adaptér?

Adaptér umožňuje využití klíče Gator-Grip® pomocí AKU šroubováků. Jedná se o dobrý a rychlý způsob využití nástroje.

Viděl jsem na internetu univerzální klíče, které jsou klíči Gator-Grip® velmi podobné. V čem je klíč Gator-Grip® lepší?

Úspěch klíčů Gator-Grip® inspiroval a povzbudil některé výrobce k porušování patentů, když poskytují laciné kopie výrazně horší kvality.

Pouze originální klíče Gator-Grip® mají:

  • Díly z vysoce kvalitní ocelové slitiny. Kopie použitých dílů jsou z měkké oceli, která se po krátké době láme. Kvalita originálního výrobku poskytuje prakticky doživotní trvanlivost dílů.
  • Větší počet válečků: Klíč Gator-Grip® používá 54 válečků. U kopií je obecně menší počet válečků, přičemž právě větší počet válečků umožňuje lepší a rychlejší kontakt. Vzhledem k těmto výhodám se v poslední době objevila i kopie se stejným počtem válečků.
  • Kruhové válečky: Kopie byly vyrobeny s šestiúhelníkovými kolíky s ostrými hranami. Ostré hrany poškozují šrouby a jsou náchylné k praskání. Originální kvalitní kulaté válečky jsou vůči šroubům šetrné a víc odolávají praskání.
  • Vnitřní stěny ve tvaru šestihranu mají dvě funkce: 1) přenáší točivý moment na stěnu a 2) jak se šroub otáčí, válečky stoupají po stěnách šestihranu a pohybují se směrem ke středu, v důsledku čeho je lepší přilnavost k dílu.
  • Větší točivý moment: Kvalitní ocel a větší počet válečků umožňují klíči Gator-Grip® 4-5x lepší přenášení točivého momentu. Kopie neprojdou testem ani při 100 Nm. Originální klíč ETC-120 umožňuje točivý moment 200 Nm, zatímco točivý moment klíče ETC-125 je větší než 540 Nm, což se velmi přibližuje momentu standardního klíče.
  • Odolnost proti rozpouštědlům: fU kopií klíče se některé jeho části rozkládají při čištění ředidly, benzínem nebo rozpouštědly - protože válce jsou spojeny lepidlem. Klíč Gator-Grip® využívá velmi kvalitní polymery odolné proti rozpouštědlům.